Wózki na skrzynię ze szkłem

Transport materiałów takich jak szkło wymaga zastosowania szczególnych środków bezpieczeństwa. Wózki do transportu szkła to urządzenia, dzięki którym pewnie przewieziesz elementy szklane. Zapewniają stabilizację i przyspieszają przemieszczanie nawet większych przedmiotów.

Wózki do szkła – zastosowanie

Przewóz szkła jest dosyć problematyczny z uwagi na kruchość materiału. Wózki do szkła są skonstruowane w sposób, który gwarantuje bezpieczny transport w obrębie magazynu i nie tylko. Wózki transportowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przewożenie ładunków pomiędzy różnymi strefami np. produkcyjną i magazynową. Wyposażone w koła znacząco przyspieszają oraz ułatwiają transport towarów o większej wadze i rozmiarach. Są niezbędne w zakładach produkcyjnych czy halach magazynowych. Przeznaczone są do przewozu okien, szyb, luster. Pomagają zminimalizować ryzyko uszkodzeń takich jak rysy czy pęknięcia.

Transport skrzyń ze szkłem – jakie sprzęt wybrać?

Wózki do szkła ułatwia pracę w zakładach szklarskich, umożliwia transport skrzyń ze szkłem w miejscach zajmujących się produkcja szkła. Dzięki swojej konstrukcji przewożą minimum 2.5 tony, a w przypadku modeli dwustronnych jest to nawet 5 ton. Najczęściej modele te mają dodatkowe koła pośrodku, aby można było nimi łatwo i sprawnie manewrować. Konstruowane są do tradycyjnych skrzyń ze szkłem. Często dla ułatwienia prac dodawana jest dodatkowa powierzchnia odkładcza, do umieszczania pojedynczych tafli szkła. Zobacz również ofertę naszych wózków typu A i wózków typu L.

Rozmiary dopasowane do przestrzeni magazynowej

W pomieszczeniach magazynowych przestrzeń umożliwiająca swobodne manewry sprzętów jest dosyć ograniczona. Dlatego wózki do transportu szkła mają ergonomiczny kształt, który ułatwia przemieszanie się pomiędzy różnymi strefami. Nie musisz obawiać się, że transport szklanych elementów pomiędzy regałami nie będzie możliwy. Wózek do transportu typu L przeznaczony do przewożenia drzwi i okien zapewnia szybki i bezpieczny transport nawet w niewielkiej przestrzeni magazynowej.

Wózek transportowy do szkła od Racks and Rolls

Szkło jest tworzywem delikatnym, z tego względu wymaga właściwego zabezpieczenia podczas transportu. Wózek transportowy do szkła od Racks and Rolls zapewnia bezpieczeństwo przewożonych materiałów szklanych oraz komfort w czasie pracy. Posiada specjalne uszczelki zabezpieczające, dzięki czemu możesz mieć pewność, że ładunek nie ulegnie zniszczeniu. Poznaj pełną ofertę naszych urządzeń transportowych.