Zabezpieczenia do stojaków i wózków

Tyczki zabezpieczające wykonujemy pod wymiar klienta. Służą one do zabezpieczenia produktów przed przechyleniem na stojaku lub wózku. Tyczka zabezpieczająca dzięki swojej konstrukcji zabezpiecza ładunek nawet do 500kg, jednak zawsze zalecamy aby do jednego przewożonego materiału stosować minimum dwie tyczki zabezpieczające. Tyczka zbudowana jest z języka, który wchodzi w wykrawany ceownik na stojaku profilu z jednej strony zabezpieczonego uszczelką oraz u góry z klamry na której znajduje się pasek z hakiem. Pasek oraz długość tyczki możemy dostosować do Twoich potrzeb. Należy pamiętać, że nie każda tyczka pasuje do każdego stojaka, a często zależy to od producenta. Nasze tyczki wyposażone są w kwadratowe języki, dzięki czemu są stabilne, nie obracają się i tym samym nie dotykają swoją metalową częścią przewożonego ładunku.
Tyczki zabezpieczające na sprężynie to bardzo charakterystyczne tyczki służące do stojaków, które na dole i u góry posiadają otwory, w które wchodzą pręty z tyczki zabezpieczającej. Dzięki wbudowanej sprężynie pręt na moment chowa się i wchodzi w odpowiedni otwór w stojaku, dzięki temu przylega do przewożonego materiału i go zabezpiecza przed odbiciem.
Zabezpieczenie z ramieniem pochylnym służy na tymczasowe, punktowe ( szybkie) zabezpieczenie ładunku na czas przejazdu z jednego miejsca do drugiego. Najczęściej stosuje się je do wózków wewnątrzzakładowych. Dzięki swój uniwersalnej konstrukcji zabezpieczenie to pasuje do każdego naszego stojaka czy wózka. Dzięki swojej budowie wsuwa się je w dolny profil z uszczelką, następnie ramie pochyla się i zabezpiecza punktowo produkt. Miejsce, które dotyka zależy od długości zabezpieczenia. Końcówka zabezpieczenia zabezpieczona jest albo uszczelką albo niebrudzącym kołem. W budowie swojej posiada ruchomy element, który chroni przed odbiciem profilu zabezpieczającego. Zawsze doradzamy, aby kupować tyczkę o długości 2/3 najczęściej przewożonego produktu. Dzięki temu, iż je produkujemy możemy wykonać je na dowolny wymiar.