Wózki pod palety i palety dłużycowe

Wózki pod palety i palety dłużycowe wykonywane są pod wymiar klienta. Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów palet i palet dłużycowych, stąd zawsze dostosowujemy je do oczekiwań klienta. Projektowane przez nas wózki mają różne wymiary, nadające się do jeżdżenia po hali, jak również wyjeżdżania z pomiędzy innych palet. Każdorazowo w wózkach pod palety dobieramy zestawy kołowe lub rolki, aby sprostały one odpowiednim ciężarom palet. Wózki do przewożenia palet są niezbędnym wyposażeniem każdej z hali, na której znajdują się standardowe palety, a także palety dłużycowe. Mogą to być palety metalowe lub ocynkowane ogniowo.

Wózki do przewożenia palet
Wózki do przewożenia palet to bardzo wygodne rozwiązania, umożliwiające ich bezpieczny transport. Z ich pomocą możesz łatwo i szybko poruszać się w każdym kierunku, a to wszystko za sprawą funkcjonalnych kółek skrętnych, które nadają mobilność nawet największym paletom. Ponieważ wózki transportowe do palet posiadają zabezpieczenia wykonane w formie narożników, skutecznie chronią palety przed wypadnięciem. Palety można z łatwością umieszczać na nich przy użyciu wózka widłowego. Są to bardzo praktyczne konstrukcje, które pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce na hali lub placu.
Jedną z najważniejszych cech wózków transportowych do palet i palet dłużycowych, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem tego typu wózka, podobnie jak w przypadku palet stalowych jest ich udźwig maksymalny. Otóż za sprawą swojej budowy wózki do palet są w stanie udźwignąć od 1 do nawet 7 ton, dzięki czemu przystosowane są do nawet najbardziej wymagających prac. Pamiętaj jednak, że bardzo istotne jest przestrzeganie zalecanych limitów maksymalnej wagi załadowanego towaru do transportu i nie przeładowywanie wózków, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej konstrukcji do swoich potrzeb. Ma to bowiem wpływ na prawidłowe działanie wózków.

Wózki transportowe na palety dłużycowe
Elementem wózków transportowych do palet, na który wiele osób nie zwraca uwagi, a ma on bardzo duży wpływ na wydajność, a także wygodę pracy wózków, są ich kółka. Mogą być one wykonane z wielu rozmaitych materiałów o odmiennych właściwościach, dlatego też koniecznie przyjrzyj się temu, z czego zostały zrobione kółka wózków pod palety i palety dłużycowe, zanim zdecydujesz się na ich zakup. Według nas najlepszym materiałem wykorzystywanym do produkcji kółek do wózków na palety jest poliamid. Za sprawą tego materiału są one wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, a co najważniejsze nadają się do jazdy po różnego rodzaju nawierzchniach. Dodatkowo są odporne na ścieranie, jak również stosunkowo ciche, co jest bardzo ważne podczas pracy na hali czy w magazynie, gdzie i tak panuje duży hałas.